• Elprovod s.r.o.

Výhody modernej drevostavby

1. Vysoká úspornosť Výborné tepelnoizolačné vlastnosti umožňujú moderným montovaným domom dosiahnuť až dvojtretinové úspory v porovnaní s klasickou výstavbou a sú preto vhodné na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov. Vzhľadom na stúpajúce ceny energií je dnes rozumnejšie investovať do montovaného drevodmu – okrem dobrej tepelnej pohody v zime Vám poskytne aj príjemnú klímu v lete – jeho steny neprepustia ani niekoľkohodinové slnečné sálanie.


2. Zdravé bývanie Steny kvalitných montovaných domov sú zdravotne nezávadné a ekologické. Základnú konštrukciu tvorí drevo, zateplenie prírodná minerálna vlna a mnohé firmy využívajú aj na opláštenie stien materiály na prírodnej báze ako napr. Fermacell a nie OSB dosky. Konštrukcia domu potom udržuje prijateľnú klímu, zdravý a čistý vzduch a vytvára zdravé prostredie v dome.3. Dobré akustické vlastnosti V kvalitných montovaných domoch je nižšií hluk ako v klasicnej stavbe. Izolácie v stenách a priečkach eliminujú nielen tepelné straty, ale pôsobia aj ako zvukový izolant. Ticho a pohoda sú preto ďalšou výhodou týchto domov.


4. Väčší úžitkový priestor Obvodové steny aj vnútorné priečky sú pri rovnakých tep.izolačných parametroch užšie na drevostavbe ako pri murovanom dome. Preto pri zachovaní vonkajších rozmerov získate až o 10% viac vnútorného priestoru. Pri štandardnom dome o veľkosti 120m2 získate jednu izba navyše.

5. Rýchlosť výstavby Výstavba klasického domu trvá zvyčajne 10-krát dlhšie, za ten čas sa spotrebuje viac energie, viac času a viac sa precestuje. Okrem toho čím skôr bývate vo vlastnom, tým skôr prestanete platiť nájom, či prevádzku pôvodného bývania.


6. Vysoká pevnosť stavby Výborná pevnosť pri nízkej hmotnosti zvýhodňuje drevo pred inými stavebnými materiálmi. Preto napr. montované stavby na báze dreva odolávajú aj väčším otrasom zeme a budujú sa z nich v citlivých seizmických oblastiach viacpodlažné obytné stavby.7. Možnosť výstavby v každom ročnom období Montované drevostavby sa zhotovujú tkzv. suchým procesom, čiže z materiálov, ktoré nevyžadujú vysúšanie obsiahnutej vody. Preto je možné stavať aj mrazivých dní. Navyše sa do takéhoto domu môžete nasťahovať v deň dokončenia (opäť aj uprostred zimy), pretože nepotrebuje “preschnúť” ako klasická stavba.


8. Výborná požiarna odolnosť Kvalitný montovaný dom vám nezhorí! Vďaka certifikovaným materiálom dosahujú montované domy vysokú mieru požiarnej odolnosti, čo dokazuje aj skúška z roku 2012 v Batizovciach. Celá konštrukcia drevostavby tu odolala hodinovému deštrukčnému požiaru a dom neutrpel nijaké viditeľné konštrukčné poškodenie. Drevostavba tak po nahradení poškodeného sadrokartónového opláštenia a okenných výplní mohla opätovne slúžiť svojmu účelu.


9. Ekológia Drevostavba je ohľaduplná k životnému prostrediu. Jej uhlíková stopa (suma vypustených skleníkových plynov pri stavbe drevostavby) je dokonca pozitívna, pretože drevo na svoj rast spotrebuje väčšie množstvo škodlivého CO2 ako ho spotrebuje pri svojej likvidácii a navyše pri raste vytvára kyslík.


10. Jednoduchosť a istota pre stavebníka Tí najlepší výrobcovia moderných drevostavieb využívajú počítačom riadené stoje aj vo výrobe. Ich zákazníkom potom postačí štúdia domu od architekta, či zjednodušený projekt. Od výrobcu potom dostanú kompletný projekt domu na stavebné povolenie v cene domu. Tento proces zároveň zaručuje (čo ocení banka pri žiadaní o hypotéku), že firma vyrobí a postaví presne to čo bolo naprojektované a vopred dokáže garantovať cenu aj kvalitu odovzdaného domu. 


Máte záujem o ekologický montovaný dom? Kontaktujte našich odborníkov a nechajte si poradiť.

KONTAKTNÉ OSOBY:

Gabriel Gulyás (konateľ, realizácia) +421 911 100 977

Szilárd Ecsek (projektovanie) +421 905 422 883

E-mail: elprovod@gmail.com


Dom, ktorý vám ušetrí