• Elprovod s.r.o.

8 dôvodov, prečo vymeniť mestský byt za rodinný dom

Aktualizováno: 20. kvě 2020

Záhrada plná zelene a voňavá šálka kávy v ruke. Tak môže vyzerať úplne idylické ráno, kedy bosí vstúpite do vlhkej trávy a kocháte sa okolím. Presne taký je život v domčeku, ktorý má skrátka niečo do seba. Život v rodinnom dome môžete odštartovať kedykoľvek. Chce to len odvahu opustiť zabehnuté koľaje a vydať sa cestou relaxu a nekonečnej pohody, ktorú dom ponúka.Pre tých, ktorí snívajú o stavbe či kúpe domu, prinášame hneď sedem dôvodov, prečo by ste mali vymeniť byt za dom. Bývanie v dome so záhradou má totiž množstvo výhod a nepoznáme nikoho, kto by rád opustil život v rodinnom domčeku a vrátil sa späť do bytu.


Stavba novej nehnuteľnosti so sebou prináša mnoho vybavovania. Neľakajte sa. Internet je plný podrobných návodov, ako nový domov bezpečne kúpiť.
1. Deti

Primárnym a najdôležitejším aspektom pre voľbu života v rodinnom dome sú samozrejme deti. Pre nich vlastne všetko v našich životoch robíme, no nie? Život na záhrade deťom umožní bezpečné trávenie času v prírode v podstate kedykoľvek. Práve deťom môžete vytvoriť jedinečné zázemie, vďaka ktorému si budú svoje detstvo naplno užívať vonku. To je žiadané – namiesto pri hre na tablete sledovať deti, ako sa hrajú na vlastnej záhrade. To za to rozhodne stojí.


2. Domáce zvieratá

Ak ste v byte nemali dostatok priestoru pre chov zvierat, rodinný dom všetko zmení.

Či už si roky prajete psa alebo snáď dokonca kone, záhrada je v tomto skutočnou výhodou. Môžete tak adoptovať alebo si zaobstarať nového zvieracieho priateľa, ktorý vám bude robiť parťáka po mnoho rokov. Odmenou vám bude jeho šťastný a dlhý život.


3. Stres

V meste je stres každodenným sprievodcom na ceste prácou i osobným životom. Ako najlepšie odbúrať tento neblahý účinok modernej uponáhľanej doby? Predsa zastavením sa. Práca alebo odpočinok na záhrade a okolo rodinného domu pôsobí ako balzam na dušu. Nie nadarmo sa hovorí, že zeleň upokojuje.


4. Priatelia

Vtesnať svojich známych do bytu, to chce niekedy nafukovaciu obývaciu izbu. Tento problém v domčeku prakticky neexistuje. Letné grilovanie si môžete užiť s blízkymi, bez toho aby ste sa obmedzovali. Proste si terasu prispôsobte tak, aby ste mohli hostiť tých, ktorých máte radi.


5. Odpočinok

Potrebujete niekedy naozaj vypnúť? Záhrada alebo prechádzky do prírody vás rozhodne uvoľnia. Môžete si vyraziť do okolia alebo si hovieť v hojdacej sieti. Dajte si pohár vína pri domčeku s výhľadom na krásne stromy a starosti u vás nemajú šancu.


6. Kľud

Preč od ruchu veľkomesta. Aj takto sa dá nazvať jeden z bonusov, ktorý prináša opustenie bytu a presťahovanie sa do domu. Je to práve nekonečný pokoj, ktorý môžete nájsť a ktorý je dobrým dôvodom, prečo sa veľa z nás odsťahovalo z miest.


7. Príroda

Aktuálnym trendom v našich životoch je návrat k prírode. Začíname sa zaujímať o životné prostredie a to je samozrejme viac než dobré. Možno práve preto je príroda výhodou, ktorá vás láka. A tak je to často samotná príroda, ktorá sa stáva životným štýlom nás všetkých. Rodinný dom nie je nič iné, než život po boku prírody.


8. Parkovanie

V mestách je už teraz veľký problém s parkovaním, nevedno čo nás čaká v budúcnosti. Na svojom pozemku, ba dokonca v garáži však vždy budete mať miesto.

Máte záujem o ekologický montovaný dom? Kontaktujte našich odborníkov a nechajte si poradiť.

KONTAKTNÉ OSOBY:

Gabriel Gulyás (konateľ, realizácia) +421 911 100 977

Szilárd Ecsek (projektovanie) +421 905 422 883

E-mail: elprovod@gmail.com

Dom, ktorý vám ušetrí