1.jpg

INFRAKÚRENIE

Tokyo solar.jpg
incalzire-electrica-prin-pardoseala-demo

Pár slov o infračervenom vykurovaní:
Infrakúrenie je k zdraviu prospešné a lacné vykurovanie. Namontovanie infrakúrenia do Vašej domácnosti je oveľa priaznivejšie ako konvenčné spôsoby vykurovania budov. Prakticky neviditeľné, bez ohrievačov, bojlerov, kotlov a tiež bez vykurovacích rúr na stene. Váš dom zostane čistý, bez zbytočného víriaceho prachu a systém je oveľa efektívnejší než ostatné riešenia vykurovania, pretože zahreje vašu domácnosť bez použitia nosičov ako vzduch v miestnosti či radiátory. Naopak, rovnako ako slnko, zahreje osoby, predmety nachádzajúce sa priamo v miestnosti. Moderné a pohodlné riešenie pre Vás! Navyše, infrakúrenie má najlepšie fyziologické účinky zo všetkých doteraz známych vykurovacích techník. Infračervené tepelné lúče už dekády využívajú ľudia na relaxačné (napr. infrasauna) a medicínske účely. 
WAON Therapy alebo po slovensky “Upokojujúca terapia teplom” bola vyvinutá už v roku 1989 a odvtedy sa používa na podporu liečenia srdcových chorôb. Medicínske zariadenia rôzneho druhu sú predávané po celom svete, avšak žiadne nebolo spracované s takou precíznosťou a dokonalosťou z medicínskeho ale aj technického hľadiska. Infra teplo taktiež napomáha prekrveniu a cirkulácii krvi čím napomáha rýchlejšej regenerácii a zlepšuje metabolizmus.

Šírka: 100 cm
Hrúbka: 0,338 mm
Výkon: 220 W/meter (220 W/m
²)
Prevádzková teplota: max. 50-60 C° (zvyčajne okolo 40 C°)
Záruka: 15 rokov
Cena: 12 €/meter (s DPH)
Doprava: 6 € (nad 30 m ZADARMO)
Táto fólia má vynikajúcu kvalitu a nadštandardnú trvanlivosť (životnosť fólie je 50 rokov), ultratenká. Fóliu je možné rezať na 25 centimetrové časti, t.j. budete ju formovať tak, aby sa prispôsobila k danej oblasti, kde ju chcete využiť. Existuje mnoho spôsobov, ako využívať fóliu: ako podlahové vykurovanie, stenové vykurovanie, stropné vykurovanie a pri dodatočnom vykurovaní - PRIKUROVANIE. Môže byť nainštalovaný pod podlahou, parketami, kobercami, PVC podlahami, linoleom, plávajúcimi podlahami, obkladmi aj pod dlažbou. Je to zdravé riešenie vykurovania, pričom neuvoľňujú sa znečisťujúce látky do ovzdušia, ktoré spôsobia nebezpečenstvo CO. Z hľadiska využitia obytného priestoru infrakúrenie ponúka bezkonkurenčné vlastnosti, namontovaná fólia nevyžaduje takmer žiadne miesto a žiadne strojárske práce nie sú požadované pri jej inštalácii. Vyniká sa extra rýchlou dobou zahrievania, po zapnutí takmer okamžite vytvára teplo. Infračervené kúrenie je energeticky úsporné elektrické kúrenie.

Kotúč infrakúrenie tokyo solar 2.jpg

Ceny a technické údaje infrakúrenia:

Rozmery infrakúrenia:
Infrakúrenie je vyrábané v šírkach 30 cm, 50 cm, 80 cm a 100 cm. Nie je možné meniť jeho šírku, len dĺžku, a to každých 25 cm.

Ceny_a_rozmery_infrakúrenie_tokyo_solar.

Najvýhodnejšia je cena šírky 100 cm. Pri menších plochách je preferovaná šírka 30 cm, a šírka 50 cm je ideálna pre sádrokartónové steny medzi sádrokartónové profily.

 

Pri 50 m2 bytu počítame s nasledujúcimi výdavkami:

Výdavky_infrakúrenie_tokyosolar.png

ÁNO! Za celý vykurovací systém na 50 m² aj s DPH zaplatíte len toľko! Na prvý pohľad každý neveriacky sleduje na tieto sumy, je to neuveriteľné, ale čísla sa nemýlia! Skúste si vybudovať plynové kúrenie, podlahové kúrenie či kúriť pomocou tepelného čerpadla za takú cenu, fakticky nemožné. Náklady na inštaláciu zariadenia sú veľmi nízke! Rádovo nižšie ako u tradičných spôsobov vykurovania. Každý elektrikár to zvládne pohodlne za 1-2 dní!

Infra vykurovanie je kúrenie s najnižšími inštalačnými nákladmi!!!

Pôsobenie infračerveného vykurovania:
Infrakúrenie má širokú škálu aplikácií, keďže je možné vytvoriť rôznymi spôsobmi. Je možné používať ako podlahové kúrenie, stenové, stropné vykurovanie alebo tiež na prikurovanie. Infračervené žiarenie bolo objavené náhodou pri štúdii fyziky Slnka v roku 1799 s Wiliamom Herschelom. Herschel predpokladal, že nosičom tepla sú slnečné lúče. Povedané inými slovami, len tam cítime teplo, kde je svetlo. Cieľom vedeckého experimentovania bolo získanie poznatkov o tom, ak rozdelí slnečné lúče na farby, ktorý komponent sprostredkováva najväčšie teplo zo Slnka na Zem. Krok za krokom meral jednotlivé farby zo škály, na ktoré rozdelil slnečné žiarenie. Sám Herschel bol prekvapený so zisteniami. Prišiel na to, že smerom od fialovej k červenej teplota začala rovnomerne rásť. Vedení zvedavosťou začal pozorovať aj tmavšiu škálu pod červenou, aj keď podľa jeho hypotézy by tam mal nájsť najchladnejší bod, pretože tam nenachádza žiadne svetlo. Na jeho prekvapenie ale práve v tomto rozsahu nameral najhorúcejšiu teplotu. Pôvodný predpoklad, že sa teplo prenáša cez viditeľné lúče sa ukázalo ako mylné, nebola  pravda. Skutočný prenos tepla sa uskutoční na škále pod červenou. Pomenoval tento jav ako infračervené lúče. (Infra – pôvodom latinské slovo, znamená „nižšie“). Doslova infračervené znamená pod červenou.

Zložky slnečného svitu.jpg

Infračervené kúrenie vyprodukuje práve také infračervené žiarenie ako Slnko a využívajú ho na zohrievanie miestnosti. To je rovné k tomu, čo sa deje aj vonku, v prírode. Slnko zohreje Zem, tá jeho energiu akumuluje a zároveň sa od Zeme ohrieva vzduch. To isté sa bude odohrávať aj vo Vašej domácnosti po namontovaní infračerveného kúrenia. Vaše telo, steny, nábytok a ostatné predmety v miestnosti budú priamo zahrievať a nie vzduch, čo je pre Vás výhodnejšie, pohodlnejšie a prispievajúce k Vášmu zdraviu. Vzduch v miestnosti sa zohrieva až od takto nahriatych predmetov a stien. Účinnosť vykurovania je pozoruhodná. Pocit teploty je výrazne lepší než v prípade ústredného kúrenia, kde musíte najprv zahriať vzduch v byte, aby ste cítili príjemné teplo. Infračervené žiarenie neunikne cez okná a dokonca zahreje aj omietku, čím vzniká tepelná clona, čím sa znižuje tepelná strata z miestnosti. Dosiahnete tak výrazné úspory v porovnaní s konvenčným vykurovaním. Po namontovaní infračerveného kúrenia už nebudete mať nepríjemný pocit studených nôh a môžete zabudnúť na ľadové okná.

Infrakúrenie_porovnanie.jpg

Výhody infračerveného vykurovania:
- Jednoduchá, rýchla montáž. Inštalačné náklady sú veľmi nízke.

- Šetrí elektrickú energiu.

- Dá sa používať pod akýkoľvek druhoch krytín, vrátane laminátových podláh.

- Infračervené žiarenie má blahodarné účinky na ľudský organizmus (aj Slnko s takým spôsobom ohrieva Vaše telo) a rastliny.

- Pocit tepla ako u kachiel.

- Minimálne tepelné vrstvenie medzi podlahou a stropom - len 0,4 °C.

- Nevytvárajú sa (miznú) plesne.

- Žiadny úbytok kyslíka ani vlhkosti vzduchu, vzduch je čistý a priestor bezprašný - infrakúrenie nezmieša prach vo vzduchu.

- Pri prevádzke infrakúrenie vyprodukuje vysoko napäté ióny, ktoré neutralizujú nepríjemné pachy vo Vašom bytu.

- Nekovové vykurovacie teleso – žiadny elektrosmog.

- Úspora miesta.

- Vysoká prevádzková bezpečnosť - poruchy sú prakticky vylúčené. Je to bezúdržbové zariadenie. Ani pri intenzívnom použití fólie nezdeformujú, neopotrebujú. Infrafólie neobsahujú hrdzavé diely.

- Možnosť regulácie v každej miestnosti. Kontrolovateľná spotreba energie - presne spočitateľná spotreba elektrickej energie, zvlášť pre každý priestor.
- V dôsledku rýchleho zahrievania ľubovoľne môžete zmeniť jednotlivé vykurovacie fázy a tiež priestory, ktoré chcete zahrievať (sálavé vykurovanie).

 

Návratnosť infračerveného vykurovania:
Návratnosť investície do infračerveného vykurovacieho systému. Presnú a jasnú odpoveď na Va
še otázky o návratnosti Vašej investície dostanete, ak porovnáte infračervený vykurovací systém s inými metódami vykurovania.

 

Náklady na jednotlivé vykurovacie systémy:

Náklady_infrakúrenie_tokyo_solar.png

Z tabuľky je jasné, že na vybudovanie/namontovanie skoro každého vykurovacieho systému je potrebný kapitál 7 až 10 000 EUR. Jedinou výnimkou je infrakúrenie, pretože výška investície do systému je minimálna. Kľudne môžeme vyhlásiť, že v porovnaní s ostatnými tradičnými technikami rozpočet pre namontovanie infračerveného vykurovania je bagatel. Takže, ak nemáte veľa peňazí, alebo nechcete vyplatiť tisícky na vykurovací systém, tak si vyberte infražiarič. Ďalším dôležitým faktorom sú náklady na prevádzku, výška mesačných účtov a očakávané ročné náklady na údržbu systému. Darmo je lacná inštalácia, pokiaľ pravidelné prevádzkovanie, užívanie si teplého domova bude neskutočne drahé.

 

Prevádzkové náklady vykurovacích systémov:

Prevádzkové_náklady_infrakúrenie_tokyo_s

Najlepšou, najefektívnejšou kombináciou je, ak infračervený vykurovací systém kombinujeme so solárnym systémom, pretože, ako vidíte v tabuľke, tam náklady na vykurovanie budú 0 EUR. Ďalšou výhodnou kombináciou je, ak používate na vykurovanie geotermickú energiu, a treťou najlepšou voľbou je infračervené vykurovanie.

 

Aké sú Vaše možnosti na Infrakúrenie?

Podlahové vykurovanie:
Infrakúrenie je skvelé riešenie podlahového vykurovania.

 

Stenové kúrenie:
Infrafólie sú vhodné aj pre stenové vykurovanie. Infračervený film je možné namontovať do steny, ale aj dodatočne na vonkajšiu stranu stien.

 

Stropné kúrenie:
Infrakúrenie je obľúbeným riešením stropného vykurovania. Úspora a jednoduché namontovanie sú prvotnými kladnými danosťami, ktoré by mal každý využívať pri stavbe.

 

POZOR: Najteplejšie miesto na ľudskom tele je hlava. Sálanie zhora priamo na hlavu nemusí byť to najpríjemnejšie riešenie.

 

Prikurovanie:
Ak už používate iný vykurovací systém, ktorý však má viac nedostatkov, ako ste s tým rátali, tak ste na dobrom mieste. Infrakúrenie je skvelým riešením na prikurovanie. Umiestniť ho môžete na neviditeľné časti domácnosti, ako napr. za zrkadlom, obrázkom, pod koberec.
 
Je to supertenká vykurovacia fólia, ktorej hlavnou ingredienciou je uhlíková pasta zmiešaná so striebrom, ktorú vyprodukujú špeciálnym spôsobom a aplikujú ju na PET fóliu. 50 ročná prevádzka je zaručená!
 
Tip: Keď nemáte dostatok elektrickej energie, pravdaže môžete spraviť, že rozšírite elektrickú sieť, ale si musite priplatiť. Ale namiesto toho navrhujeme, aby ste rozdelili svoje kúrenie na samostatné okruhy, keď použijete relé, tak existujúce množstvo ampéru s veľkou pravdepodobnosťou Vám stačí.
 
Spôsob uloženia infrafólie pod dlažbu, kamenný obklad, linoleum:
1., Vhodne izolovaný betónový podklad. Mnoho ľudí nevenuje dostatočnú pozornosť dôkladnej izolácii. To je veľká chyba, lebo ak tepelná izolácia je zlá, tak bude zahrievať spodné konštrukcie. Odporúča sa min. 12 cm-vá termoizolácia z expandovaného polystyrénu.
2., Tokyo Solar i
nfrafólia
3., Ochranná fólia (paroizolačná fólia)
4., 4-5 cm hrubá vyrovnávacia betónová mazanina

5., Flexibilné lepidlo
6., Dlaždice, dlažba, linoleum

 

Spôsob uloženia infrafólie pod plávajúcu podlahu:
1., Vhodne izolovaný betónový podklad. M
noho ľudí nevenuje dostatočnú pozornosť dôkladnej izolácii. To je veľká chyba, lebo ak tepelná izolácia je zlá, tak bude zahrievať spodné konštrukcie. Odporúča sa min. 10 cm-vá termoizolácia z expandovaného polystyrénu.
2., Ochranná fólia (paroizolačná fólia)

3., 4-5 cm hrubá vyrovnávacia betónová mazanina

4., 2 cm hrubá XPS tepelnoizolačný materiál
5., Tokyo Solar infrafólia

6., Pružná podložka z penového polyetylénu
7., Veľkoplošné laminátové parkety

 

Termostat:
Termostat je zariadenie na reguláciu teploty, je zodpovedné za udržiavanie požadovanej teploty v Va
šej domácnosti. Priestorový termostat zapína alebo vypína chladiace a vykurovacie zariadenia, keď teplota stúpne nad alebo klesne pod požadovanú hodnotu. Inštaláciou vhodného zariadenia môžeš ušetriť energiu. Do každej miestnosti môžete nainštalovať samostatný termostat, aby ste dosiahli najlepší výsledok. Týmto spôsobom môžete nielen zvýšiť úroveň komfortu, ale tiež znížiť náklady na vykurovanie, pretože len v tých miestnostiach musíte kúriť, ktoré práve používate.

Digitálny programovateľný termostat M6 s priestorovým a podlahovým snímačom (inštalácia pod omietku)
- LCD displej
- Programovanie: Týždenný cyklus, 6 cyklov denne, víkendový režim
- Max. 16 Amper, 3600 W
- Teplotný rozsah: 5-90 C°

 

  Cena: 39,00 € (s DPH)
  Doprava: 3,50 €

Termostat_LCD_displej_infrakúrenie_tokyo

Programovanie: Týždenný cyklus, 6 rôznych teplotných cyklov denne, víkendový režim, “ochrana proti mrazu”, “manuálny režim”, “komfortné ovládanie”. S priestorovým a podlahovým snímačom. Kábel snímača je 3 m dlhý. Spotreba: 2 W. Inštalácia pod omietku. (môžete k tomu objednať aj nadomietkovú krabicu).

Digitálny programovateľný termostat M9 s dotykovým displejom, priestorovým a podlahovým snímačom (inštalácia pod omietku)
- LCD dotykový displej
- Programovanie: Týždenný cyklus, 6 cyklov denne, víkendový režim
- Max. 16 Amper, 3600 W
- Teplotný rozsah: 5-90 C°

 

  Cena: 52,00 € (s DPH)
  Doprava: 3,50 €

Termostat_LCD_dotykový_displej_infrakúre

Programovanie: Týždenný cyklus, 6 rôznych teplotných cyklov denne, víkendový režim, “ochrana proti mrazu”, “manuálny režim”, “komfortné ovládanie”. S priestorovým a podlahovým snímačom. Kábel snímača je 3 m dlhý. Spotreba: 2 W. Inštalácia pod omietku (môžete k tomu objednať aj nadomietkovú krabicu).

Dôležité upozornenia týkajúce sa infravykurovacích zariadení:
- Maximálna povolená inštalačná dĺžka vykurovacej fólie:
  50 cm široký infravykurovacia fólia: 12-13 metrov dlhé
  80 cm široký infravykurovacia fólia: 7-8 metrov dlhé
  100 cm široký infravykurovacia fólia: 5-6 metrov dlhé

- Podklad pod fóliou musí byť nosný, suchý, zbavený prachu.

- Medzi fóliami a vykúrenými priestormi je zakázané umiestniť izoláciu.

- Vykurovacie fólie sa behom inštalácie nesmú nikdy prekrývať. Odstup medzi fóliami je cca. 1-3 cm.

- Pre najlacnejšiu prevádzku doporučujeme zriadiť dvojtarifovú sadzbu s operativnym riadením doby platnosti nízkeho tarifu po dobu 20 hodín.
- Nevhodné do miestností s veľkou presklenou plochou (zimné záhrady).
- Nevhodné umiestnenie má vplyv na vyššiu spotrebu.

- Pre zaručenú účinnosť je nutné nadimenzovať odborníkom.

 • Projekty domov

 • Montované domy

 • Infra vykurovacie fólie

 • Nízkoenergetické rodinné domy na kľúč

 • Slnečný kolektor

 • Rodinné domy v Bratislave

 • Rodinný dom Bratislava predaj kúpa prenájom

 • Ekologický dom

 • Zero waste rodinný dom

 • Stavba nízkoenergetického rodinného domu

 • Stavba ekologického domu Bratislava

 • Montovaný dom Štúrovo

 • Stavebný firma rodinný dom Štúrovo

Dom, ktorý vám ušetrí